مراسم معارفه شورای خیرین سلامت شهرستان مهاباد در سالن اجتماعات فرمانداری با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه ،مدیر شبکه بهداشت و درمان ،کارشناس امور اجتماعی شبکه و خیرین سلامت شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

-

دکتر حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت: خیرین مهاباد یکی از خیر های فعال در سطح استان و کشور هستند که در طول ادوار گذشته خصوصا در ایام همه گیری بیماری کرونا بالغ بر 80 میلیارد ریال به حوزه سلامت شهرستان مهاباد کمک کردند.

وی افزود: خیرین افرادی هستند كه به صورت خودجوش با عشق و علاقه برای دلشان پا به عرصه امور نیكوكاری و نوعدوستی گذاشته و به كمك حوزه سلامت برخاستند.حضور شما در این مجمع نشان دهنده نهایت بزرگی و احساس مسئولیت شما بزرگان به عنوان معتمدین شهرستان می باشد.

حضور شورای خیرین سلامت در این مجمع در این شرایط بحران کرونا به غیر از مسائل مادی سبب دلگرمی همکاران بهداشت و درمان می باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد در پایان اظهار داشت: از خیرین گرانقدر شهرستان خواهشمندیم با توجه به کمبود فضا برای بیماران دیالیزی و نیز افزایش تعداد این بیماران در آینده ، پروژه خیر ساز دیالیز شهرستان مهاباد را دستور کار قرار داده و تکمیل نمایند.

وی افزود: شبکه بهداشت و درمان مهاباد به عنوان متولی سلامت شهرستان دست همكاری و نیاز را به سوی یكایك خیرین سلامت در گذشته و حال دراز كرده و دست شما عزیزان را برای این همكاری می فشارد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش‌های اعضای شورای خیرین سلامت در سال‌های اخیر آن‌‌ها را بە مشارکت مستمر و بیشتر از گذشته در دوران بە گفته وی "جنگ تمام عیار علیه کرونا" دعوت کرد.

عارف خدرلو گفت: در دورانی کە ویروس کرونا علاوە بر سلامت، اقتصاد و معیشت مردم را نشانه رفته همیاری و همکاری خیرین حوزه سلامت و سازمان‌های مردم‌نهاد با مسوولین امر، می‌تواند راه‌گشا باشد.

وی افزود: راه اندازی پروژه خیر ساز دیالیز شهرستان مهاباد می تواند به عنوان اولین اقدام مهم و پر اهمیت شورای خیرین سلامت شهرستان راهگشای مشکلات کمبود فضای فعلی حوزه سلامت شهرستان مهاباد باشد.

وی اظهار داشت: خیرین شهرستان مهاباد یکی از بهترین خیرین سطح استان و کشور هستند و در طول ایام همه گیری کرونا نیز در زمینه تامین تجهیزات پزشکی ، تهیه اقلام حفاظتی ماسک و لباس و تهیه بسته های معیشتی برای نیازمندان کمک حال مردم و جامعه بودند.

 

مهندس حمید هدایت فر رئیس شورای خیرین سلامت مهاباد نیز با ارائه گزارش اجمالی از اقدامات انجام گرفته شهرستان مهاباد بیان داشت: راه اندازی اتاق رادیولوژی دیجیتال، راه اندازی انبار دارو و لوازم ، استاندارد سازی و ساماندهی محوطه حیاط بیمارستان تشکیل ستاد همیاری در شهرستان برای کمک به کادر درمان و مردم ،تهیه بسته های معیشتی در طول ایام کرونا را از جمله اقدامات شورای خیرین سلامت مهاباد در طول دوره کاری خود در گذشته برشمرد.


تاریخ: ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ ۱۳:۰۲ | دفعات بازدید: ۸۹ بازدید