بامشارکت خیرین، خانه بهداشت کله کاوی با حضور فرماندار، مدیر شبکه و مسئولین ادارات شهرستان مهاباد به بهره برداری رسید.

-

بامشارکت خیرین، خانه بهداشت کله کاوی با حضور فرماندار، مدیر شبکه و مسئولین ادارات شهرستان مهاباد به بهره برداری رسید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد در مراسم افتتاح گفت: از 28 خرداد سال 96 عملیات اخداث خانه بهداشت روستای کله کاوی آغاز شد و  در نیمه دوم سال 97 این طرح به طور موقت از پیمانکار تحویل گرفته شد.

وی ضمن تشکر از خیرین روستای کله کاوی گفت: زمین این خانه بهداشت  با مساحت 155 متر مربع توسط اسماعیل لاله جهت احداث خانه بهداشت به شبکه بهداشت و درمان مهاباد اهدا شده است.

دکتر مرزنگ اظهار داشت: خانه بهداشت روستای کله کاوی با مساحت زیر بنای 105 متر مربع و با اعتبار 1 میلیارد و 135 میلیون ریال از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی احداث و با حضور فرماندار ، مسئولین و امام جمعه این روستا به بهره برداری رسید.

وی خاطر نشان کرد: خانه بهداشت کله کاوی با داشتن 2 قمر در منطقه دهستان کانی بازار واقع شده و تحت پوشش مرکزخدمات جامع سلامت روستایی کاولان می باشد که به جمعیتی بالغ بر 600 نفر از مردم این منطقه خدمات سلامت ارائه می دهد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: آموزش بهداشت عمومی به خانوارهای روستایی و دانش آموزان مدارس آن، ارائه خدمات پایه سلامت، ارائه دارو و مکمل‌ها و مراقبت‌های مادر و کودک و مراقبت‌های دوران بارداری، مشاوره و غربالگری نوزادان ، بخشی از خدماتی است که خانه‌های بهداشت به روستائیان ارائه می‌دهد.


تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ ۰۹:۱۱ | دفعات بازدید: ۶۵۳ بازدید