تفاهم نامه احداث پروژه خیّرساز پایگاه فوریتهای پزشکی شماره ۹ شهری کوثر ارومیه در سالن جلسات معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی امضا و این پروژه در پارک کوثر ارومیه کلنگ زنی شد.

-

در این مراسم که با حضور دکتر تقی زاده افشاری مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان ، مهندس بیات خیّر سلامت، دکتر صالحی مدیر امور درمان، دکتر میرزایی رئیس دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه، دکتر رضازاده رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان و دکتر افشانی مدیر روابط عمومی دانشگاه برگزار شد، دکتر تقی زاده طی سخنانی گفت: مجمع خیرین سلامت در سال 1388 طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت استفاده از ظرفیتهای مردمی در راستای اجرایی نمودن طرحهای دانشگاههای علوم پزشکی تشکیل شد.

وی در ادامه افزود: این طرحها با توجه به آمایش سلامت استان و نیاز مردم جامعه مشخص شده و پس از ساخت جهت تأمین نیروی انسانی و تجهیزات به دانشگاه تحویل داده می شوند.

دکتر تقی زاده تصریح کرد: با توجه به تغییر روزمره بیماریها و پیشرفت مداوم تجهیزات پزشکی هیچ دولتی به تنهایی و بدون مساعدت خیرین سلامت و مردم قادر به تأمین این هزینه های سنگین نیست.

دکتر رضازاده رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی نیز گفت: 99 پایگاه شهری و جاده ای در استان فعال هستند که از این تعداد 55 پایگاه، شهری و 44 پایگاه جاده ای می باشند.

دکتر رضازاده در ادامه افزود : در شهرستان ارومیه 22 پایگاه بقرار 12 پایگاه شهری، 9 پایگاه جاده ای و یک پایگاه هوایی وجود دارد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی عنوان کرد: بر اساس برنامه توسعه ششم برای هر 50 هزار نفر یک پایگاه شهری و برای هر 40 کیلومتر یک پایگاه جاده ای باید موجود باشد.

وی ادامه داد: بر اساس این آمار شهر ارومیه که بیش از یک میلیون و هشتاد هزار جمعیت دارد ،باید دارای 21 پایگاه شهری باشد که با توجه به این موضوع، 12 پایگاه شهری موجود و 9 پایگاه از برنامه توسعه ششم کمتر دارد.

مهندس بیات خیّر سلامت نیز ضمن تشکر از برگزاری این برنامه گفت: از پیگیری های انجام گرفته برای به انجام رساندن این امر خیر ، تلاشمان را می کنیم که در مدت زمان کوتاهی این پروژه به بهره برداری برسد .

گفتنی است پایگاه فوریتهای پزشکی شماره ۹ شهری کوثر ارومیه در دو طبقه و با دو کد فعال، با زیربنای ۲۸۰ مترمربع و با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال احداث می شود .


تاریخ: ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ ۱۴:۰۸ | دفعات بازدید: ۲۰۹ بازدید