اولین جلسه اعضای جدید مجمع خیرین سلامت شهرستان خوی با حضور نمایندگان اعضای مجمع خیرین استان تشکیل یافت.

روز دوشنبه هفدهم آبان ماه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور دکتر مهران میرزایی و محمد باقر طریقت از اعضای مجمع خیرین سلامت استان آذربایجان غربی و حجت الاسلام شکوری امام جمعه و دکتر حسین سیوانی اصل معاون استاندار و فرمانداری شهرستان و دکتر منصور محمودزاده مدیر شبکه بهداشت و درمان خوی و دیگر اعضای جدید مجمع خیرین سلامت خوی در یکی از سالنهای پذیرایی این شهرستان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه محمود حسن پور با بیان تاریخچه آغاز فعالیت مجمع خیرین سلامت ، گزارشی از فعالیتهای اعضای قبلی مجمع خیرین خوی ارائه نمود و دستور جلسه را توضیح داد.

 سپس دکتر مهران میرزایی عضو مجمع خیرین سلامت استان ضمن اظهار خرسندی از حضورشان در جمع اعضای مجمع خیرین سلامت خوی و تقدیر و تشکر از اعضای قبلی مجمع گفت : فعالیتهای شایسته ای در این شهرستان انجام شده است و امیدوارم که اعضای جدید با تفکر جدید ادامه دهنده اعضای قبلی باشند و فعالیت خودشان را بیش از پیش انجام دهند. دکتر میرزایی در ادامه  ضمن بیان چگونگی تشکیل مجمع خیرین سلامت در کشور  و متعاقب آن در استان گفت : در حال حاضر 220 شعبه راه اندازی شده و تعداد 7000 نفر در کل کشور در این زمینه فعالیت دارند.

 دکتر میرزایی در پایان اظهار نمود: مجمع خیرین سلامت استان آمادگی  هرگونه  همکاری با مجمع خیرین سلامت خوی را دارند و از هیچ گونه مساعدتی دریغ نخواهند کرد .

در ادامه این نشست دکتر حسین سیوانی معاون استاندار و فرماندار شهرستان خوی ضمن با اهمیت شمردن مجمع خیرین سلامت و اهداف آن گفت : در استانهای دیگر مجمع خیرین سلامت خیلی بهتر فعالیت انجام داده اند و در شهرستان خوی نیز با توجه به ظرفیتهای موجود فعالیتها متناسب نبوده است و انتظار میرود اعضای جدید فعالیت بیشتری داشته باشند و نقاط ضعف باید بررسی و پوشش داده شود.

در ادامه حضرت حجت الاسلام شکوری امام جمعه این شهرستان علل نقاط ضعف مجمع را توضیح داده و راهکارهای لازم را ارائه نمود و گفت : باید علل موفقیت های سایر استانها بررسی و با توجه به ظرفیتهای موجود شهرستان فعالیتهای بیشتری انجام شود.

 امام جمعه این شهرستان در ادامه سخنان خود گفت : باید از خیرین خارج از کشور که خودشان نیز مایل هستند در این زمینه کمک کنند ، استفاده شود . وی در ادامه با اشاره به اینکه خیرین با پتانسیلهای بالا در شهرستان خوی وجود دارد و باید هماهنگی های لازم در این زمینه صورت گیرد، گفت: مسئولین مجمع خیرین باید نظم را مد نظر قرار دهند که نظم عامل موفقیت این مجمع خواهد بود.

در ادامه این برنامه دکتر منصور محمودزاده مدیر شبکه بهداشت و درمان خوی ضمن بیان اینکه سال گذشته 29 باب خانه بهداشت در روستاها احداث شده است و کلیه زمینهای این خانه های بهداشت را مردم روستاها بدون هیچگونه توقعی اهداء نموده اند گفت : یکی از علل ضعف مجمع خیرین سلامت این است که متاسفانه اکثر آحاد مردم براین تفکرند که تامین سلامت جامعه از وظایف دولت است و کمتر به فکر احداث بیمارستان و یا تجهیزآن می باشند و از طرفی متاسفانه تجهیزات بیمارستانی از قیمت بالایی برخوردار هستند و کمتر کسی در این موارد اقدامی انجام میدهد  که اینها از مشکلات فعالیتهای مجمع می باشد که فعالیت خود به خود کند می شود .

 در پایان حاضرین و اعضای دیگر مجمع نظرات خود را بیان نموده و صورتجلسه ای  برای فعالیتهای دقیق تر و بهتر مجمع تنظیم گردید


تاریخ: ۱۳۹۵/۰۸/۲۴ ۱۳:۰۸ | دفعات بازدید: ۸۲۳ بازدید