سوم اسفند ماه سالجاری اولین جلسه شورای خیرین سلامت شهرستان تکاب با حضور اعضاء جدید در محل فرمانداری برگزار گردید .

در این جلسه دکتر سعیدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان به اهمیت تشکیل شورا و فعالیت های آن تاکید کرد و گفت: با تشکیل شورای خیرین و نیز ساماندهی کمک های نقدی و غیر نقدی مردم می توان بسیاری از مشکلات در حوزه بهداشت و بیمارستان را مرتفع نمود و بتوان خدمات مناسب تری به مردم ارائه کرد . اگر چه با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور که یکی از شاهکارهای دولت در راستای بهبود خدمات در عرصه سلامت به مردم بوده است بسیاری از کمبودها از نظر تجهیزات و امکانات بهداشتی و درمانی  در کشور حل شده است .

در ادامه حجت الاسلام والمسلیمین عبدی رئیس حوزه علمیه شهرستان نیز ضمن ابراز خرسندی از فعالیت شورای خیرین سلامت در شهرستان از اهمیت معنوی  کمک های مردم در راستای سلامت مردم اظهار داشت: کمک هایی که برای سلامت مردم و همنوعان از طرف خیرین اهدا می شود از بهترین کمک ها در نزد خداوند است چرا که مردم برای تامین سلامتی همنوعان از مال خود میگذرند .

مهندس ثقفی فرماندار تکاب نیز در این جلسه فرهنگ سازی و آشنایی مردم با این گونه شوراها را یکی از راه حل های جذب مشارکت های مردم در این حوزه عنوان کرد و افزود: باید فعالیت و عملکرد این شورا فرهنگ سازی شود تا مردم با آموزش و اطلاع رسانی مناسب از فعالیت های شورا اطلاع داشته و خود نیز در این امر سهیم باشند .

وی ادامه داد: برای اطلاع رسانی و آموزش و فرهنگ سازی مردم در مورد شورای خیرین سلامت می توان از خطبه های نماز جمعه ، پایگاههای بسیج و مساجد استفاده کرد .

در ادامه مهندس محمودی مدیر اجرایی شورای خیرین سلامت گزارشی از عملکرد شورا از سال 92 تا کنون و تجهیزات خریداری شده و نیز اقدامات انجام یافته شورای خیرین سلامت به اعضای جدید ارائه نمود.

در پایان جلسه ضمن تحویل ابلاغ اعضاء جدید ، با آرای اعضاء حجت السالام و المسلمین عبدی بعنوان رئیس شورای خیرین سلامت شهرستان و  امیر حرمتی بعنوان مدیر اجرایی شورا و مهندس هوشنگ محمودی بعنوان خزانه دار معرفی شدند.

 


تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ ۱۱:۱۲ | دفعات بازدید: ۱۱۲۰ بازدید