مهندس متاعی رئیس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت آذربایجان غربی تعمیر RO دیالیز مرکز آموزشی درمانی آیت الله طالقانی ارومیه را تقبل کرد .

همکاران شاغل و مطلع از بخش های دیالیز می دانند که RO از جمله موارد ضروری در این بخش هست و با توجه اینکه بخش دیالیز بیمارستان آیت الله طالقانی ارومیه بعنوان بخش سانترال و مهم استان بوده و به صدها بیمار دیالیزی خدمات می دهد دارای دو RO می باشد که یکی از آن ها نیاز به تعمیر اساسی داشته و هر لحظه این امکان وجود داشت که با خرابی ROفعلی مشکل حادی پیش بیاد که موضوع با خیرین مطرح و مهندس عزیز متاعی رئیس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت آذربایجان غربی که پروژه خیرساز دیالیز این مرکز را در دست احداث دارد با هزینه ای بالغ بر چهارده میلیون تومان نسبت به تعمیر و راه اندازی RO اقدام نمود.

از این اقدام انسان دوستانه ایشان تقدیر و تشکر می نماییم .

گفتنی استRO ) Reverse Osmosis ) یا اسمز معكوس عبارتست از حرکت و جریان آب به طور معمول از محیط رقیق به محیط غلیظ .

از ويژگي هاي اسمز معكوس قابليت آن در جهت خالص كردن آب از نظر باكتريائي و شيميائي در يك عملكرد واحد مي باشد.

هر بیمار داراي نارسایی کلیوي در هر مرحله دیالیز با حجم زیادي آب روبرو است که مستقیماً با خون بیمار در تماس است و از این رو آب مورد استفاده در تهیه مایع دیالیز را باید قبل از استفاده با روشهاي اختصاصی تصفیه نمود که سیستم اسمز معکوس میتواند کیفیت آب مورد استفاده براي همودیالیز را بهبود دهد .

لذا به منظور تصفیه آب شهری و تبدیل آن به آب مورد تایید برای مصرف پزشکی باید در کنار ماشین دیالیز از دستگاه RO استفاده کرد و در مجموع باید گفت : RO توانایی حذف اندوتوکسین باکتری و باکتری را از منابع آب دارد ولی مقادیر کمی از باکتری های گرم منفی و مایکوباکتریوم هایی موجود در آب از این سد عبور می کنند و یا در واحد اسمزی معکوس کلونیزه میشوند. آب خروجی RO آب تمیز و تصفیه شده هست و آب استریل نیست و در این روش آب با فشار از یک غشا نیمه تراوا عبور می کند که این غشا توانایی برداشت تا 90 درصد آلودگیهای یونی و بیش از 181ترکیبات غیر یونی با وزن مولوکولی بالای 511 را دارد.


تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ ۰۸:۱۱ | دفعات بازدید: ۳۱۷ بازدید