با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو، امام جماعت مسجد جامع ، هیئت امنا و معتمدان بازرگان جلسه هم اندیشی در خصوص راه اندازی شورای خیرین سلامت بازرگان برگزار گردید .

-

به منظور ساماندهی و هدایت و جذب کمکهای خیرین در مسیر مناسب ، جلسه هم اندیشی در راستای تاسیس و راه اندازی شورای خیرین سلامت بازرگان با حضور مدیر و معتمدین محلی بازرگان در مورخه یکم بهمن ماه در شبکه بهداشت و درمان ماکو برگزار گردید .

دکتر صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو ضمن تقدیر از همراهی و همدلی بسیار خوب خیرین در سالیان اخیر با اشاره به فلسفه وجودی موسسات خیریه درمانی ، هدف از تاسیس موسسه خیریه را نظام مند کردن کمکهای خیرخواهانه در راستای کاهش مشکلات اقتصادی بیمارستان و کمک به بیماران بیان نمود .

دکتر صمدی با اشاره به امکانات موجود و جذب حمایتهای خیرین ، ایجاد موسسه خیریه و شورای خیرین سلامت را راه حل مناسبی برای تامین اعتماد خیرین ، هدایت و جذب کمکهای مردمی در مسیری مناسب و طرحی اولویتها و به دور از سرگردانی در بیمارستانها دانست و افزود : چنانچه برای جذب منابع خیرین فکر و ایده ای منسجم نداشته باشیم ، تفکر ما مردود است و برای دستیابی به این مهم باید فعالیت و مشارکت اجتماعی در این خصوص در شهرستان اجرایی نمائیم .

حجت الاسلام اصغری امام جماعت مسجد جامع بازرگان نیز با تأکید بر اینکه کار خیر و خیرخواهی در فطرت همه انسانها است گفت : مشارکت جمعی یکی از راههایی است که می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات بیماران چشم انتظار باشد .

وی در ادامه افزود : تاسیس و راه اندازی موسسات خیریه اگر چنانچه به درستی هدایت شود با تعهد و صداقت و تلاش مضاعف همراه گردد ، می تواند موجبات اعتمادسازی و جذب کمکهای خیرین باشد و بسیاری از مشکلات روزمره مراکز درمانی را رفع نماید .

درادامه جلسه هریک از حاضرین نقطه نظرات خود را در خصوص راه اندازی موسسه بیان کردند و در پایان مقرر گردید در خصوص شفاف سازی اساسنامه ، جذب اعضای هیئت مدیره ، جلسه ای در روزهای آتی با جمع حاضر در جلسه برگزار شود

گفتنی است شورای خیرین سلامت در تمام شهرستان های استان فعال هست ولی به لحاظ اهمیت و ظرفیت مطلوب خیرین سلامت در بازرگان ، هیات مدیره مجمع خیرین سلامت طی مصوبه ای با ایجاد شورای خیرین سلامت بازرگان  که شهرستان نمی باشد نیز موافقت نموده است.


تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ ۰۸:۱۱ | دفعات بازدید: ۳۰۳ بازدید