مهندس سعادت: ضرورت بازنگری در توزیع جغرافیایی توانمندیها و امکانات خیرین سلامت

جلسه هیات امنای مجمع خیرین سلامت استان آذربایجان غربی با حضور استاندار ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان ، معاون هماهنگی امور استانهای مجمع خیرین سلامت کشور ، قائم مقام ریاست دانشگاه در مشارکتهای اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد و خیریه های سلامت و جمعی از خیرین صبح پنجشنبه 20 اسفند ماه 1394 برگزار شد .

در این جلسه مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی با اشاره مرزی بودن استان و همچنین یکی از استانهای مهم در هشت سال دفاع مقدس گفت : این استان 12 هزار شهید را تقدیم نظام مقدس  جمهوری اسلامی ایران نموده است .

وی افزود: مردم این استان از جان خود احسان و خیرات نموده اند و با از خود گذشتگی و ایثار برای انقلاب سرمایه گذاری کرده اند لذا شایسته است این مردم از امکانات خوب عرصه سلامت برخوردار باشند.

استاندار اضافه کرد : با توجه به اینکه میزان تورم و بعد خانوار در استان نسبت به متوسط کشوری بالا و متوسط درآمد سرانه نسبت به متوسط کشوری پایین است با این وجود مردم در حد خود سرمایه گذاری کرده اند که قابل تقدیر است .

 

مهندس سعادت افزود : لذا لازم است در توزیع جغرافیایی توانمندیها و امکانات خیرین سلامت نیز بازنگریهایی انجام گیرد . هر چند خیرین علاقمند هستند که در محل زندگی شان این خدمات ارائه شود ولی می توان با شناساندن این نیاز ها و تشویق خیرین ، به این مناطق نیز کمک کرد .

مقام عالی استان ضمن تاکید بر سرمایه گذاری در عرصه سلامت و حمایت از آن گفت : لازم است با تلاشی مضاعف و تعامل مجمع خیرین سلامت با  سرمایه گذاران و خیرین در جهت ایجاد زیرساخت های حوزه سلامت قدمهای موثری برداریم .

وی همچنین گفت : با توجه به تنوع اقوام در استان باید خیرین سلامت و سرمایه گذاران تمامی اقوام پای کار آمده و برای رفع مشکلات بهداشتی و درمانی استان حرکت کنند .

 

حجت الاسلام دکتر سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه نیز در این جلسه طی سخنانی ضمن بر شمردن اهمیت مقوله احسان و انفاق در اسلام گفت : احسان در راس امور نیکوکاران و مومنین قرار دارد .

وی افزود : اهل بیت نیز نه فقط قولاً بلکه عملاً این  عمل پسندیده و ارزشمند را انجام می دادند . اهل بیت همچنین بر ادامه دار و مستمر بودن احسان سفارش کرده اند .

امام جمعه ارومیه در ادامه گفت : در روایات و احادیث وجود دارد که وقتی انسان دار فانی را وداع گفت در سه حالت پرونده اعمال او مفتوح می ماند و از برکات آن منتفع می شود که عبارتند از علمی که به مردم سود برساند ، فرزند صالح و صدقه جاریه .

نماینده ولی فقیه اضافه کرد : خیرین سلامت که به سلامت جامعه و دردمندان کمک می کنند نه تنها کاری خیر انجام می دهند بلکه احسانی را انجام می دهند که در بین صدقات و احسانها جزو اولویتهای اول است .

وی  تصریح کرد : آماده هستیم در فرهنگ سازی ، اطلاع رسانی و تبلیغ حوزه خیرین سلامت با همکاری ائمه جمعه و روحانیون در سطح استان کمک کنیم .


تاریخ: ۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۱۳:۰۷ | دفعات بازدید: ۹۶۱ بازدید