خیّر سردشتی دیه فرزند خود را صرف پروژه عرصه سلامت کرد

-

پروژه  خیر ساز پایگاه فوریت های پزشکی اسلام آباد سردشت کلنگ زنی شد .

با حضور بخشدار ، اعضای شورای اداری و اهالی مردم منطقه آلان و همچنین خیر نیکوکار هادی وفا پور کلنگ احداث پایگاه جاده ای فوریت های پزشکی سردشت به زمین زده شد.

 دراین مراسم دکتر اسماعیلی ثانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سردشت در گقتگو با اصحاب رسانه عنوان نمود: پایگاه جاده ای فوریت های پزشکی اسلام آباد با توجه به بعد مسافت منطقه و دوردست بودن آن نسبت به مرکز شهرستان و همچنین صعب العبور بودن راههای مواصلاتی بعنوان یکی از دغدغه های مردم و مسئولین علی الخصوص در فصول سرما ویخبندان می باشد.

وی افزود: در راستای تسهیل در رسیدن خدمات به ویژه خدمات سلامت محور به این منطقه محروم و مرزی با مشارکت خیر نیکوکار ساکن روستای اسلام آباد هادی وفاپور که کلید این پروژه را با دیه فرزند کودک 4 ساله خود زده است در زمینی به مساحت 2 هزار مترمربع و با زیر بنای 200 مترمربع با اعتبار بالغ بر 6 میلیار ریال و همچنین با کمک اهالی منطقه احداث خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان اجرای این طرح را یکی از نیارهای اساسی دهستان آلان برشمرد و گفت: انتقال بیماران و مصدومین به مراکز درمانی ، یکی از مشکلات اهالی دهستان آلان است که با احداث این پایگاه روند مراجعه به مراکز درمانی شهرستان و استان تسریع خواهد شد.

دکتر اسماعیلی ثانی تصریح کرد: هر جا که خیرین درراستای ساخت مراکز بهداشتی ودرمانی و یا تجهیر نمودن مراکز فوق الذکر در سطح شهرستان گام بردارند بخش دولتی نیز ترغیب و به حمایت های چندین برابری خود از طرحهای مورد نظر آنها می شود.

وی درادامه اظهار داشت: به محض آماده شدن ساختمان، یک دستگاه آمبولانس دیفردار مناسب با شرایط آب و هوایی منطقه و همچنین پرسنل مورد نیاز و تجهیزات پزشکی و اداری به ارزش برآورده شده اولیه  15 میلیارد ریال در پایگاه جدیدالاحداث جاده ای فوریت های پزشکی مستقر خواهیم نمود.

شایان ذکراست مرکز خدمات جامع سلامت روستایی اسلام آباد در 38 کیلومتری سردشت با 39 روستا و1278 خانوار ، جمعیتی بالغ بر 4 هزارو800نفر را تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار میدهد

 


تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ ۱۲:۱۱ | دفعات بازدید: ۵۳۴ بازدید