دومین همایش تجلیل از500 خیر نیکوکارعرصه سلامت 27 مهرماه سال جاری در مشهد برگزار شد

-

این همایش ملی که با حضور دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ،دکتر بهرام عین الهی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ،دکتر حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور ،دکتر سید محمدطباطبایی معاون مشارکت های مردمی رسانه در بین الملل در مجلس ،استاندار خراسان رضوی وجمعی از مسئولان ، اعضای هیات مدیره از مجامع خیرین سلامت از سراسر کشور و همچنین مجمع خیرین سلامت استان آذربایجان غربی و جمعی از خیرین نیک اندیش در 27 مهرماه 1402در مشهد مقدس برگزار شد ،از 18نفر از خیرعرصه سلامت تجلیل و قدردانی بعمل آمد .

 

در این همایش دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مجاهدت‌ها و نقش موثر کادر درمان و سلامت در دوران دفاع مقدس بیان کرد: در دوران جنگ وضعیت رسیدگی به مجروحین در پشت جبهه از مهمات نیز برای ما مهم‌تر بود. وقتی رزمنده ما از خط مقدم عبور می‌کرد و میدید که در فاصله چند صد متری او بهترین اورژانس تجهیز شده با بهترین پزشکان حضور دارند، آرامش و شجاعت بیشتری می‌یافت. ما این روحیه را در دوران کرونا هم دیدیم که چگونه خیرین و پزشکان و امدادگران به میدان آمدند. این ها بخشی از عظمت و تلاش این قشر است و باید همواره از شهدا و ایثارگران این عرصه یاد کنیم.

 

وی ادامه داد: وقتی شما خیرین به میدان امدید و در حوزه سلامت دست به دست هم دادید، به سرعت در حوزه‌های مختلف، از تولید واکسن گرفته تا تجهیزات پیشرفت کردیم. در دوران کرونا ما حتی برای واردات ۱۰۰ دستگاه پزشکی دچار مشکل بودیم اما با سرعت بسیار خوبی، امکان تولید آن فراهم شد و همه پای کار آمدند تا جایی که توانستیم به صادرکننده تبدیل شویم. این مهم مدیون تلاش و مجاهدت شهدا و خیرین این عرصه است.

 

همچنین دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور در این مراسم با اشاره به راه اندازی مجمع خیرین سلامت از۱۳۸۸، گفت: این مجمع تا کنون، بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد ریال به حوزه سلامت کمک کرده است و در حال حاضر۵۶ مجمع خیرین سلامت در کشور فعال است که بیش از ۵۰ مورد از این مجمع ها دارای شورای مشارکت زنان هستند، که اقدامات بسیار موثری را در کشور رقم زده اند.

وی خاطرنشان کرد: باید توجه کرد که مجامع ما نباید هیچ کاری را بدون هماهنگی با دانشگاه‌ها انجام دهند. طی چند سال گذشته مشکلاتی وجود داشت نظیر اینکه خیرین با مشارکت دولت یکسری فعالیت‌ها را قبول می‌کردند، اما به دلیل مشکلات مالی دولت‌ها بسیاری از از آن کار‌ها به سرانجام نمی‌رسید که همین موضوع موجب سرخوردگی خیرین می‌شد. در سه سال گذشته از خیرین خواستیم که براساس منابع مالی خود، وضعیت اقتصادی کشور و تورم پروژه‌های‌شان را تعریف کند تا بتوانند از صفر تا ۱۰۰ هر پروژه را خود پیش برند.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور تأکید کرد: در این همایش خیران ایرانی داریم که از کشورهای دیگر حضور پیدا کرده‌اند از جمله ۵ خیر ایرانی که از کشور آمریکا آمده‌اند.همچنین از کشور عراق میهمانانی داریم که امیدواریم از این فضا حداکثر استفاده را ببریم و با حضور ریاست مجلس و شنیدن گوشه‌ای از دغدغه این خیران بتوانیم گام‌های مهمی برداریم.

در ادامه دکتر حامد سلیمانی با قددرانی از حضور رئیس دانشگاه و نماینده مجمع خیرین سلامت نیشابور در جمع اعضای ۵۶ مجمع خیرین سلامت فعال کشور و تلاش های اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت دانشگاه در سال جاری گفت: امیدواریم با مشارکت و همراهی مجمع خیرین سلامت نیشابور به زودی شاهد حمایت های بیش از پیش این مجمع در راستای توسعه زیرساخت های حوزه سلامت نیشابور  باشیم.

 

 


تاریخ: ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ ۰۸:۰۸ | دفعات بازدید: ۵۹ بازدید