دکترسید محمد هادی ایازی معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز پنجشنبه 23 دیماه 1395 وارد ارومیه شد .

این مطلب را معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با وب دای آذربایجان غربی عنوان کرد.

دکترسید محمد هادی ایازی معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز پنجشنبه 23 دیماه 1395 وارد ارومیه شد .

وی در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دای آذر بایجان غربی هدف از سفرش  را در تداوم سفرهای استانی به دانشگاههای علوم پزشکی عنوان کرده و افزود: در این سفر جلساتی با هیات رئیسه دانشگاه، سازمان های مردم نهاد و خیرین داشته و ضمن بازدید از اقدامات خیرین نیکوکار عرصه سلامت، بازدیدی از موسسه و بیمارستان امید خواهیم داشت که در درمان بیماران سرطانی اقدامات ارزشمندی داشته اند و امید که این تجربیات را در سایر نقاط کشور مورد بهره برداری قرار دهیم.

دکتر ایازی در مورد نقش نهادینه کردن حوزه امور اجتماعی در ارتقای سلامت جامعه گفت: در بحث امور اجتماعی موضوع اصلی مشارکت آحاد هموطنان هست که به فکر سلامت خودشان باشند و یکی از کارکردهای اساسی در این حوزه فرهنگ سازی هست که از خانواده بعنوان کوچکترین نهاد اجتماعی شروع میشود و سپس تمام واحدهای اجتماعی را شامل میشود .

وی اضافه کرد: از دیگر عوامل مهم در این عرصه مشارکت های بین بخشی و استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد و نهادها و دستگاهای اجرایی به نفع سلامت مردم می باشد، چرا که در حال حاضر تنها 25 درصد از موضوعات سلامت در اختیار بخش سلامت می باشدو 75 درصد بقیه در اختیار مردم و بقیه دستگاه هاست.

گفتنی است در این سفر دکتر نصیری مدیر کل خیرین و موسسه های خیریه سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، دکتر ایازی را همراهی می کرد .

دکتر ایازی


تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۵ ۱۴:۱۰ | دفعات بازدید: ۹۷۹ بازدید