این مطلب را دکتر میرزایی در نشست سورای خیرین سلامت شهرستان مهاباد اعلام کرد.

دکتر مهران میرزایی قائم مقام مجمع خیرین سلامت استان آذربایجان غربی گفت: مردم عزیزمان در عرصه های مختلف که نیازمند همیاری و همکاری و همدلی آنها بودیم همیشه در صحنه حضور داشتند و یکی از این مجموعه ها شورای خیرین سلامت بوده است در حادثه دلخراش زلزله استان کرمانشاه حوادث تلخ و صحنه های بدی رقم خورد، برای مردم حادثه دیده مشکلاتی ایجاد شد و بسیاری از هموطنان سرپل ذهابی و سایر مناطق استان کرمانشاه عزیزان خود را ازدست دادند اما نکته زیبایی که در این حوادث روی داد همدلی و همیاری و همبستگی ملی مردم کشورمان در کمک به حادثه دیدگان این زلزله بود که تصاویر بسیار زیبایی را خلق نمود.

وی افزود: حوزه سلامت عرصه گسترده ایست و خدمات متنوعی در این حوزه انجام می شود همچون مراقبت های بهداشتی، خدمات درمانی،واکسیناسیون و بسیاری از کارهایی که در عرصه سلامت صورت می گیرد. 

دکتر مهران میرزایی بیان داشت: برای اینکه تمام ابعاد سلامتی در حد اعلای خود صورت گیرد، از محرک های مختلف در سلامت جامعه می توان بهره برد از مراقبت های سلامت گرفته تا رفتارهای دیگر از جمله تغذیه،تحرک و سیگار بر سلامت انسان تاثیر می گذارند.

وی خاطر نشان ساخت: یکی از زیباترین مشارکت های مردمی که در قالب سمن ها می باشد سازمان های مردم نهادی است که در قالب تشکل های غیر دولتی و غیر انتفاعی و غیر سیاسی برخاسته از بطن مردم و برای هدفی خاص تشکیل شده که یکی از این تشکل ها مجمع خیرین سلامت و شورای خیرین سلامت می باشد.

قائم مقام مجمع خیرین سلامت استان آذربایجان غربی اظهار داشت: مجمع خیرین سلامت در سال 1388 در کشور راه اندازی شد و در راستای احداث، تعمیر و تکمیل مراکز بهداشتی درمانی از محل کمک های مردمی و خیرین در عرصه سلامت شکل گرفت و از همان آغاز بیش از 255 شعبه در کل کشور شروع به کار کرد که در قالب این مجمع بیش از 7هزار نفر از شوراها، هیات های امنا و اعضای اجرایی مجامع خیرین شکل گرفت. بیش از 70 هزار نفر از خیرین بالغ بر5 هزار میلیارد تومان در طول این 8 سال به عرصه سلامت کشور اهدا کرده اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سال 95 خیرین عرصه سلامت استان بیش از یکصد و پنج میلیارد ریال در حوزه سلامت دولتی دانشگاه هزینه کردند و در این بین شورای خیرین همواره نقش بسزایی در عرصه سلامت داشته است.خ


تاریخ: ۱۳۹۶/۰۹/۲۸ ۱۲:۰۹ | دفعات بازدید: ۶۹۸ بازدید