این موضوع در بازدید مدیر امور اجتماعی دانشگاه ، رئیس اداره نظارت بردرمان وکارشناس خیرین و موسسات خیریه سلامت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از این موسسه خیریه درمانی عنوان شد .

این موضوع در بازدید مدیر امور اجتماعی دانشگاه ، رئیس اداره نظارت بردرمان وکارشناس خیرین و موسسات خیریه سلامت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از این موسسه خیریه درمانی عنوان شد .

در تداوم پایش و ارزیابی عملکرد موسسات خیریه درمانی سلامت آذربایجان غربی، دکتر میرزایی مدیر امور اجتماعی دانشگاه ، دکتر صفاری رئیس اداره نظارت بردرمان و حاجی حمزه لو کارشناس خیرین و موسسات خیریه سلامت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی از موسسه خیریه درمانی رفاه کودک و نوجوان ارومیه بازدید نمودند.

در اين جلسه كه با حضور عليرضا ملامحمدزاده نايب رییس هیئت مدیره و رویا چگیني مدیر عامل این موسسه تشكيل شد ، گزارشی از اقدامات و عملکرد این موسسه تشریح شد .

این موسسه از سالها پيش   فعالیتش را شروع كرده و چهار سال پيش از سازمان ثبت شركتها و فرمانداري اروميه مجوز رسمی فعاليت گرفت و در تمام این مدت محوریت اقداماتش بر کمک به كودكان بیمار بی بضاعت و تامین مراکز اقامتی (همراه سرا) براي خانواده هايي بود كه براي درمان به اروميه مي آمدند و لي بدليل فقدان محل اسكان مناسب درمان كودكان را نيمه كاره رها ميكردند که بیاری خدا و مساعدت خیرین نیکوکار داخل و خارج از کشور محل فعلی که زمين ١٥٠٠ متري آن توسط شهرداری اهداء شد ،در 5000 متر مربع و در 7 طبقه هفتصد مترمربعي ، توسط خیرین نیکوکار اروميه احداث گردیده و شامل مرکز اقامتی - درمانی ، كلينيك دندانپزشكي رايگان ، کار درمانی ،فیزیوتراپی ، گفتار درمانی و درمانگاه خيريه است و با همكاري دندانپزشكان و پزشكاني كه اغلب آنها داوطلبانه به بیماران نیازمند بی بضاعت خدمات ارائه میدهند مشغول كار است .

علاوه بر فعاليتهاي درماني ، در حال حاضر 600 کودک تحت پوشش موسسه قرار داشته و در سال گذشته 15 میلیارد ریال کمک و مشارکت درمانی به این عزیزان انجام شده است .

چگینی در این جلسه تصریح کرد : در کنار کمکهای درمانی ، ماهیانه یکصد هزار تومان به حساب کودکان نیازمند واریز و البته برای   کودکانی که والدین معتاد و بدسرپرست داشته باشند كمكها در قالب غیر نقدی( ارزاق و لوازم التحریر برای تحصیل) اهداء می گردد.

وی افزود: ضمن اینکه تمام هزینه های دارویی و درمانی كودكان بیمار تحت پوشش موسسه از محل كمكهاي خيرين كه براي پرداخت نسخه هاي داروئي است، پرداخت ميشود و گفتنی است یک مرکز نگهداری کودکان (مهد کودک) در بند نسوان زندان مرکزی ارومیه را نيز تحت پوشش دارند.

مدیر عامل موسسه خاطرنشان کرد : تمام امور مالی موسسه با بالاترین استاندارد هاي حسابرسی و توسط حسابرسان رسمي قسم خورده مورد ارزیابی قرار می گیرد و گزارش آن در اختيار عموم قرار ميگيرد ، تا شفافيت ، پاسخگوئي و گزارش دهي در بالاترين سطح ايجاد شود و بیاری خدا در زلزله اخیر توانسته ایم 140 میلیون ریال در قالب کمکهای غیر نقدی به زلزله زدگان کمک کنیم.

وی با بیان اینکه با توجه به نياز مبرم بيماران دياليزي استان به تخت هاي اضافي دياليز و عدم علاقمندي بخش خصوصي به اين حوزه ، براي پاسخ به اين نياز جدي ، اخیراٌ بخشی از موسسه به یک مرکز درمانی دیالیز اجاره داده شدکه ميتواند بخاطر تسهيلات بيمه اي ، بطور رایگان به بیماران دیالیز خدمات ارائه كند و حجم سنگين و تراكم تعداد بيماران در بخش دياليز بيمارستانهاي دولتي را سبك كند .

وی در نهایت راه اندازی معاونت امور اجتماعی را در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی به فال نیک گرفته و اظهار امیدواری کرد تعامل این معاونت با موسسات خیریه موجب ارتقای خدمات به نیازمندان جامعه شود .

در این جلسه دکتر مهران میرزایی گزارشی از اهداف ، چگونگی و اهمیت تشکیل معاونت امور اجتماعی و بویژه در بخش موسسات خیریه درمانی و سمن های سلامت را ارائه نموده و از اقدامات ارزشمند این موسسه که مصداق بارز باقیات صالحات است تشکر و برلزوم آشنایی مدیران بیمارستانها با این مرکز اقامتی تاکید کرد تا در آستانه فصل سرما ، همراهان بیماران از این خدمات استفاده کنند.

همچنین دکتر صفاری رئیس اداره نظارت بر درمان معاونت امور درمان دانشگاه با گزارشی از اقدامات درمانی و مجوز های قانونی آن در این مرکز در خصوص تعرفه های درمانی بخش خصوصی، دولتی و خیریه و چگونگی هماهنگی با معاونت درمان برای رفع مشکلات در این حوزه و هماهنگی در ارجاع بیماران به متخصص توضیح داد.

ملا محمدي زاده نایب رئیس این موسسه نیز با ارائه گزارشی از روند جلب مشارکت های مردمی و خیرین تاكيد نمود كه اين موسسه قبلا به مديريت خانم چگيني و بنام بنيادكودك اروميه فعاليت مي نمود ولي با درخواست خيرين، مبني بر توسعه اهداف درماني از يك طرف و لزوم ايجاد يك شخصيت حقوقي مستقل براي صيانت از اموال منقول و غيرمنقول خيرين سخاوتمند اروميه ، كه ميلياردها تومان به نيت ماندگاري اين اموال براي كودكان يتيم در شهراروميه ، اهدا كرده بودند با تشكيل موسسه ای مستقل موافقت شد .

وي همچنين از نقش مهم شبکه سازی در سازمانهاي غيردولتي نام برده و بر همكاري جدي در اين حوزه تاكيد نمود. در ادامه از بخش های این موسسه و مرکز اقامتی بازدید بعمل آمد.


تاریخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ ۱۴:۱۲ | دفعات بازدید: ۱۱۶۶ بازدید